2016 ÜNİVERSİTE TOPLU SONUÇLAR

 

6

Tıp Fakültesi                                  

3

Hukuk Fakültesi         

3

İslami İlimler

 

7

Diş Hekimliği                       

23

Mühendislik

2

Halkla İlişkiler

4

Eczacılık                     

10

Mimarlık Fakültesi

2

İşletme Fakültesi

3

Diyetisyenlik - Fizyoterapi     

1

Uluslararası İlişkiler

10

Eğitim Bilimleri

 

 2016  ÜNİVERSİTE SONUÇ LİSTESİ

 

1

Sena CİMİNLİ

İstanbul Üniversitesi/Cerrahpaşa

Tıp /İngilizce

2

Yunus YAYLA

İstanbul Üniversitesi /Çapa

Tıp

3

Şeyma LADİKLİ

İstanbul Marmara Ünv.

Tıp /İngilizce

4

B.Erva ARTIK

İstanbul Medeniyet Ünv.

Tıp

5

Meryem AKKOYUN

İstanbul Bezmialem Ünv.

Tıp (tam burslu)

6

Mustafa KARŞIYAKA

İstanbul Kemerburgaz Ünv.

Tıp /İngilizce (tam burslu)

7

Melike TEKİN

İstanbul Üniversitesi /Çapa

Diş Hekimliği

8

Büşra MOĞUL

Trakya Ünv.

Diş Hekimliği

9

Semiha BALOTA

Trakya Ünv.

Diş Hekimliği

10

Eslem DÜZKESEN

Bolu Abant İzzet Baysal Ünv.

Diş Hekimliği

11

Tunahan DEMİR

İstanbul Medipol Ünv.

Diş Hekimliği (Tam Burslu)

12

Nihal F. YERİŞENOĞLU

İstanbul Medipol Ünv.

Diş Hekimliği (%50 Burslu)

13

Gülnihal AYDIN

İstanbul Medipol Ünv.

Diş Hekimliği (%25 Burslu)

14

Şeyma YAVUZ

İstanbul Ünv.

Eczacılık

15

Zeynep MANNASOĞLU

İstanbul Bezmialem Ünv.

Eczacılık

16

A.Eslem GENÇ

İstanbul Yeditepe Ünv.

Eczacılık /İngilizce

 

17

Demet Çokurlu

Biruni Ünv.

Eczacılık  (%25 Burslu)

18

A.Bilgehan KEVEN

Samsun 19 Mayıs Ünv.

Hukuk fakt.

19

Enes YİĞİT

Yalova Ünv.

Hukuk fakt.

20

Nergis TORAMAN

İstanbul Ticaret Ünv.

Hukuk fakt.

21

Hümeyra S.ALAN

İstanbul S.Zaim Ünv.

Uluslararası İlşk./İngilizce (%75 Burslu)

22

Seher DEMİRTAŞ

Boğaziçi Ünv.

Moleküler Biyoloji G. Müh./İngilizce

23

Büşra GÜNDOĞDU

Yıldız Teknik Ünv.

Moleküler Biyoloji G. Müh.

24

İrem Nisa GÜNDOĞDU

Yıldız Teknik Ünv.

Kimya Müh.

25

Sena YÜKSEL

İstanbul Medeniyet Ünv.

Elektrik-Elektronik Müh.

26

Ertuğrul AKTÜRK

İstanbul Medipol Ünv.

Elektrik-Elektronik Müh./ing (tam burslu)

27

Bünyamin AVCILAR

Rize R.Tayyip Erdoğan Ünv.

Makine Mühendisliği

28

F.Sultan Mehmet DEMİR

Fırat Ünv.

Makine Mühendisliği

29

İbrahim DEMİR

Fırat Ünv.

Makine Mühendisliği

30

Enes CİHAN

Tekirdağ Ünv.

Bilgisayar Müh.

31

Orhan Fatih BEYAZIT

İstanbul Şehir Ünv.

Bilgisayar Müh./İngilzce (%50 burslu)

32

Ömer YALAP

Ticaret Ünv.

Bilgisayar Müh.(%50 burslu)

33

Melike Başar

Medipol Ünv.

Bilgisayar Müh.(%50 burslu)

 

34

Salih EKDİ

Yıldız Teknik Ünv.

Endüstri Müh.

35

Emre SALİHPAŞAOĞLU

Ankara Gazi Ünv.

Endüstri Müh.

36

Gani AKIN

Tekirdağ Namık Kemal Ünv.

Endüstri Müh.

37

Sevde AY

İstanbul Ticaret Ünv.

Endüstri Müh.(%50 burslu)

38

Tayyip Yasir AYDIN

İstanbul S.Zaim Ünv.

Endüstri Müh.(%75 burslu)

39

Fatih AYDOĞAN

Kadir Has Ünv.

Endüstri Müh.(%50 burslu)

40

Fırat GÜLBEY

Beykent Ünv.

İnşaat Müh. (%25 burslu)

41

Buğrahan İNCECİK

ODTÜ

İnşaat Müh./İngilizce

42

Feyzanur SEVEN

İstanbul S.Zaim Ünv.

Gıda Müh.(tam burslu)

43

Merve ÇETİN

İstanbul Ünv.

Peyzaj Mimarlığı

44

Esma DEMİRTAŞ

Çanakkale 18 Mart Ünv.

Ziraat Fak.Tarla Bitkileri

45

Esranur KARABAYIR

F. Sultan Mehmet Ünv.

Mimarlık (%50 burslu)

46

Elif YARDIM

F. Sultan Mehmet Ünv.

Mimarlık (%25 burslu)

47

Zülal Ferhan ÇOBAN

F. Sultan Mehmet Ünv.

Mimarlık

48

Ubeydullah ÇİLESİZOĞLU

S.Zaim Ünv.

Mimarlık (%25 burslu)

49

Abdullah KAYA

F. Sultan Mehmet Ünv.

Mimarlık (%50 burslu)

50

Rümeysa GALAV

İstanbul Bilgi Ünv.

Mimarlık /İngilizce

51

Ayşe AYDOĞAN

İstanbul Yeni Yüzyıl Ünv.

Mimarlık (%25 burslu)

52

Umrenur CEYLAN

Haliç Ünv.

İç Mimarlık

53

Beyza GEYİK

İstanbul S.Zaim Ünv.

İç Mimarlık Çevre Tasarımı(%50 burslu)

54

İrem UĞURLU

İstanbul S.Zaim Ünv.

İç Mimarlık Çevre Tasarımı(%50 burslu)

55

Züleyha ÇAKMAK

F. Sultan Mehmet Ünv.

İslami İlimler /Arapça  (tam burslu)

56

Süreyya ÇAKMAK

F. Sultan Mehmet Ünv.

İslami İlimler (% 50 burslu)

57

S.Meryem BALI

F. Sultan Mehmet Ünv.

İslami İlimler Arapça (% 25 burslu)

58

Duygu ŞENEL

Boğaziçi Ünv.

Fen Bilgisi Öğrt./İngilizce

59

Büşra AYDEMİR

İstanbul S.Zaim Ünv.

Psikoloji (%25 burslu)

60

Özkan BİRCAN

İstanbul Ünv.

İşletme

61

İbrahim UĞURLU

Karabük Ünv.

Uluslararası İşletmecilik

62

Şirin PEKER

İstanbul Yeni Yüzyıl Ünv.

Beslenme ve Diyetisyenlik/İng (%25)

63

Beyza KORKMAZ

İstanbul Medipol Ünv.

Fizyoterapi (%25 burslu)

64

Hüsna S. CÖMERT

Edirne Trakya Ünv.

Matematik Öğrt.

65

Esra AYDIN

İstanbul Ünv.

Matematik

66

M.Meryem BOZKURT

İstanbul Ünv.

Tarih

67

Zeynep ÇIKRIKÇI

İstanbul Şehir Ünv.

Edebiyat (%50 burslu)

68

Emine İLBAYLI

İstanbul Biruni Ünv.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri(%25 burslu)

69

Nilay TEMELTAŞ

İstanbul Biruni Ünv.

Çocuk Gelişimi (%50 burslu)

70

Sema AKAR

İstanbul Aydın Ünv.

Okul Öncesi Öğretmenliği

71

Hatice Nur DEMİR

İstanbul Aydın Ünv.

Basım Yayın teknolojileri (%50 burslu)

72

Esra GÜLSÜN

İstanbul Aydın Ünv.

Halkla İlişkiler (%50 burslu)

73

Zeynep KAYAOĞLU

İstanbul Medipol Ünv.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık(%50 burslu)

74

Simay ATEŞ

Marmara Ünv.

Beden eğitimi Öğrt.

75

Yusuf KENANOĞLU

Arel Ünv.

Sağlık Yönetimi